(#1 (permalink)) Непрочитано
Старожил
 
Сообщений: 5,652
Регистрация: 23.04.2014
По умолчанию Інформація від Чугуївської ОДПІ - 25.04.2016, 18:38

До уваги платників податків!
20.04.2016 - Головне управління ДФС у Харківській області
Про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
30 квітня 2016 року — робочий день до 15 год. 00 хв.;
2, 3 травня 2016 року — робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;
4, 5, 6, 7 травня 2016 року — робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
1, 8, 9 травня 2016 року — вихідні дні.

Практичні рекомендації від ДФС щодо заповнення декларації фізособи-єдинника III групи
На сьогодні чинна декларація платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, яка затверджена Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.
Платники єдиного податку – фізичні особи-підприємці третьої групи звітують поквартально, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу. Подати звітність потрібно до органу ДФС за місцем податкової адреси єдиноподатника, тобто за місцем свого проживання, за яким підприємець береться на облік як платник податків.
Нагадуємо, що граничний термін подання декларації за I квартал 2016 року - 10 травня.
Проґавивши термін подання, можна отримати штраф у розмірі:
- 170 грн за кожне неподання або несвоєчасне неподання;
- 1020 грн за кожне неподання або несвоєчасне неподання, здійснене платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення.
Подати декларацію можна наступним чином:
• особисто або уповноваженою на це особою;
• поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення (не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації);
• засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови про реєстрацію електронного підпису підзвітних осіб.
Варто пам’ятати, що грошові показники у декларації відображаються у гривнях з копійками. Про це можна прочитати у примітці 3 до декларації, де додатково зазначено, що одиниця виміру наводиться з двома десятковими знаками після коми.
Заповняючи декларацію, необхідно дотримуватись основних вимог:
1) У декларації мають бути заповнені всі обов’язкові реквізити, передбачені її формою, які перелічені у пп. 48.3 і 48.4 ПКУ. Варто пам’ятати, що при виявленні порушень у заповненні обов’язкових реквізитів у прийнятті податкової декларації може бути відмовлено.
2) Декларацію слід заповнювати наростаючим підсумком з початку звітного (податкового) року.
3) Якщо якийсь рядок не заповнюється у зв’язку з відсутністю показника (суми), то проставляється прокреслення.
4) Декларація заповнюється українською мовою, у тому числі і в електронній формі.
5) У декларації окремо відображають доходи, що оподатковуються за основними та за підвищеними ставками.
Для складання та подання декларації велике значення має правильне визначення звітного періоду. У загальному випадку податковий період для єдиноподатників починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду. Проте є випадки, в яких звітний період визначається по-іншому. Наприклад, це ті платники, які перейшли на сплату єдиного податку із загальної системи або для новозареєстрованих суб’єктів господарювання, які бажають відразу бути платниками єдиного податку.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року для платників єдиного податку третьої групи були змінені ставки оподаткування. Проте в декларації поки що зазначені ставки, які діяли у 2015 році. До оновлення форми декларації, подають стару декларацію, але заповнюють її за новими правилами.
Форма декларації є єдиною для всіх груп підприємців-єдиноподатників. Вона розроблена таким чином, що показники господарської діяльності для кожної групи знаходяться в окремому розділі. Якщо протягом року відбулася зміна групи – у декларації потрібно буде одночасно заповнювати і розділи, призначені для нової, і розділи, призначені для старої групи. Наприклад, якщо в першому кварталі платник працював на 2 групі, а з другого кварталу перейшов до третьої групи, то в декларації до кінця року треба відобразити:
• у розділі III показники за I квартал;
• у розділі IV показники починаючи з II кварталу (наростаючим підсумком).
Вступна частина декларації заповнюється всіма без винятку платниками. Інформація, що наводиться в полях з 01 по 07, належить до обов’язкових реквізитів, за її відсутності документ втрачає статус податкової декларації.
Розділ I „Загальні показники підприємницької діяльності” заповнюють усі платники єдиного податку, незалежно до якої групи вони належать.
Розділ другий та третій заповнюють платники єдиного податку відповідно першої та другої групи.
Для платників єдиного податку фізичної особи-підприємця третьої групи призначено розділ IV.
Розділ V заповнюють всі групи платників єдиного податку наростаючим підсумком з початку року.
Розділ VI призначено для виправлення помилок, якщо такі є.
Доповнення до податкової декларації заповнюється і додається в довільній формі при наявності.
Підписує декларацію сам підприємець або його представник. За наявності печатки підпис скріплюють її відбитком.

ЄСВ сплачено на невідповідний рахунок — штрафу не уникнути
І штраф, і пеню доведеться сплатити
У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄСВ до платника податку застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом про ЄСВ, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом .
Своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом про ЄСВ, суми є недоїмкою.
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.
Отже, в цьому випадку навряд чи вдасться уникнути штрафу.
Для вирішення цього питання бухгалтеру слід звернутися до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затвердженого наказом МФУ від 16.01.2016 р. №6 .
У Порядку №6 міститься такий термін, як «помилково сплачені суми ЄСВ», — це суми коштів, які на певну дату зараховані на невідповідний рахунок 3719 та/або сплачені з рахунку неналежного платника. А із запитання випливає, що кошти були зараховані на невідповідний рахунок.
У цьому випадку однозначно слід повернути суму ЄСВ або перерахувати на рахунок належного органу доходів і зборів. Кошти повертаються або перераховуються за належністю на підставі заяви платника за формою, що міститься у додатку 1 до Порядку №6. Заява подається до податкового органу, на рахунок якого сплачено ЄСВ.
У разі помилкової сплати суми ЄСВ на рахунок 3719 органу доходів і зборів, в якому платник не перебуває на обліку, розрахунковий документ на перерахування ЄСВ на відповідний рахунок 3719 податкового органу, в якому платник перебуває на обліку, оформлюється підрозділом з ведення фінансово-економічної роботи та бухобліку нижчого рівня за заявою платника та передається органу Держказначейства не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку. Кошти платникам повертає підрозділ з ведення фінансово-економічної роботи та бухобліку нижчого рівня за рахунок поточних надходжень на рахунок 3719, на який сплачено кошти, що повертаються.
Також слід пам'ятати про адміністративну відповідальність, яка покладається на посадових осіб згідно зі ст. 165-1 КУпАП: несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100,00 грн), — тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 н. м. д. г. (від 680,00 грн до 1360,00 грн) (залежно від суми), а за повторне протягом року після накладення адмінстягнення — від 150 до 300 н. м. д. г. (від 2550,00 грн до 5100,00 грн).
Ответить с цитированием
Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Вкл.
Быстрый переход