(#1 (permalink)) Непрочитано
Старожил
 
Сообщений: 5,652
Регистрация: 23.04.2014
По умолчанию Інформація від Чугуївської ОДПІ - 25.04.2016, 18:41

Граничні терміни подання алкогольно-тютюнової звітності
Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 115.03) повідомили, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, подають звітність щомісяця до 10 числа (9 число – останній термін подачі).
Звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі подаються засобами електронного зв’язку у порядку, передбаченому для податкової звітності, до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання.
Перший звітний період – квітень 2016 року. Останній день подання звіту за квітень 2016 року – 10 травня. Адже, як відомо, 9 травня є святковим (вихідним) днем. А згідно з п. 5 ст. 254 ЦКУ, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку є першим за ним робочий день.

Нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 травня: на що впливатимуть?
Згідно з Держбюджетом на 2016 рік на період з 01.05.2016 року до 30.11.2016 року прожиткові мінімуми та мінімальна зарплата будуть встановлені у таких розмірах:
Розмір прожиткового мінімуму
Працездатні особи 1450 грн
Особи, які втратили працездатність 1130 грн
Діти віком до 6 років 1228 грн
Діти віком від 6 до 18 років 1531 грн
Загальний показник 1399 грн
Розмір мінімальної зарплати 1450 грн
Розмір погодинної мін. зарплати 8,69 грн

Нарахування зарплати
Згідно зі ст. 3 Закону про оплату праці, мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт)
Тож, якщо розмір окладів на підприємстві встановлено на рівні мінімальної зарплати, з 01.05.2016 року потрібно провести підвищення розмірів таких окладів з 1378 грн до 1450 грн.
За недодержання роботодавцями мінімально встановлених розмірів зарплати може бути притягнуто до відповідальності відповідно до ст. 265 КЗпП.
Індексація зарплати
Відповідно до Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Тож з 01.05.2016 року індексація зарплати буде розраховуватися шляхом множення визначеного коефіцієнта залежно від «базового» місяця проведення індексації на прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1450 грн.

Нарахування лікарняних та декретних
При нарахуванні лікарняних та допомоги по вагітності та пологах в випадках, коли такі виплати потрібно нараховувати на рівні мінімальної зарплати, слід також застосовувати новий розмір мінзарплати. Детальніше про випадки застосування мінімальної зарплати при розрахунку лікарняних та допомоги по вагітності та пологах
Відповідно до ст. 19 Закону №1105 обмеження поширюється на працівників підприємств, які:
• оформили трудові відносини з підприємством і перебувають у них менше як шість місяців, якщо такі працівники раніше не перебували в трудових відносинах з іншими роботодавцями (перше місце роботи);
• нещодавно оформили трудові відносини з підприємством і перебувають у них менше шести місяців. Причому до влаштування на підприємство особа перебувала в трудових відносинах з іншими роботодавцями, але загальний період роботи протягом дванадцяти місяців перед настанням страховому випадку становить менше як шість місяців;
• перебувають у трудових відносинах із підприємством або до влаштування на роботу перебували в трудових відносинах з іншими роботодавцями. Однак протягом 12 місяців, що передують страховому випадку, за них сплачували ЄСВ в сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок.
Також нагадаємо, що з 2016 року на виплату лікарняних та допомоги по вагітності та пологах мають право фізособи-підприємці незалежно від обраної системи оподаткування у разі своєчасної сплати ЄСВ. При цьому такі платники ЄСВ, на думку Мінсоцполітики, мають розраховувати лікарняні та декретні виходячи з мінімальної зарплати.
Єдиний соцвнесок
З 01.01.2016 р. ставка для нарахування ЄСВ становить 22% до визначеної бази нарахування.
Але ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ установлено порядок нарахування ЄСВ, якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. У такому разі сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%). Детальніше, коли потрібно нараховувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску при нарахуванні зарплати та винагороди за договором ЦПХ, розглянуто у аналітиці тут та тут.
Тож з 01.05.2016 р. розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн (1450 грн*22%).
Нагадаємо, що на рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи. Тому для такої категорії платників ЄСВ також потрібно знати про новий розмір мінімального страхового внеску. Докладніше >>>
Також зміниться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Нагадаємо, що з 01.01.2016 року вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тобто з 01.05.2016 р. вона дорівнюватиме 36 250 грн (1450 грн *25).
Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 01.05.2016 р. він становитиме 7975 грн (36250 грн * 22%) або 3048,63 грн (36250 грн*8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.
Ответить с цитированием
Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Вкл.
Быстрый переход